חם מהתנור: הקורס שלוקח אופות ביתיות לשלב הבא - בלי לצאת מהבית

מה גורם ליותר ויותר נשים וגברים מכל רחבי הארץ, להידבק בחיידק האפיה? ● דיברנו עם ניצה יצחק, מאושיות האפייה והקונדיטוריה הבכירות בישראל ומייסדת הקורס הדיגיטלי מתוק מהלב, שכבר הכשיר אלפי תלמידים מכל רחבי הארץ, והופתענו ממה שהיה לה להגיד

מאפים שנאפו במסגרת הקורס
מאפים שנאפו בקורס הפרונטלי (צילום: מתוק מהלב)

בתקופה האחרונה יותר ויותר נשים (וגם גברים) מצטרפות לקורסים וסדנאות אפייה. יש כאלה שעושות את זה כדי לשדרג את יכולות האפייה הביתיות, ויש כאלה שרוצות להגשים חלום ולמכור את המאפים שלהן לקהל הרחב. 

כדי להבין את המגמה הזו, דיברנו עם ניצה יצחק, מייסדת 'מתוק מהלב' – סטודיו הקורסים וסדנאות האפיה, שמושך אליו מאות תלמידים ותלמידות מדי חודש. 

ניצה יצחק, מתוק מהלב
ניצה יצחק, מייסדת 'מתוק מהלב' (צילום יח"צ)

מה מושך כל כך הרבה אנשים לעולם האפייה?

"אני חושבת שיש כאן חיבור בין שני מרכיבי יסוד אנושיים: אהבה ופרקטיקה. האפייה קודם כל מאפשרת לנו לבטא את עצמנו. ליצור ולייצר משהו שהוא חלק מאיתנו, ואז לחלוק אותו עם הסובבים אותנו. התלמידות שלי שולחות לי מידי פעם את התגובות של האורחים שלהם לעוגות או מאפים שהן יצרו – וואו כמה אהבה! זה הכיף הכי גדול שיש בעולם.

חוץ מאהבה, יש כאן גם פרקטיקה. היום אנשים מבינים שכדי ליהנות מעולם האפייה לא צריך ללכת לקונדיטוריות מפונפנות. אפשר להביא את הקונדיטוריה אלינו הביתה".

עוגה מרשימה שאפתה אחת התלמידות
"להביא את הקונדיטוריה הביתה" (קרדיט: מתוק מהלב)

נדמה שתקופת הקורונה רק העצימה את הטירוף שכבר היה, סביב לימודי אפייה מהבית. למה לדעתך זה קורה?

"לימודי אפייה תמיד היו מוקד משיכה, אבל זה דרש גם זמן פנוי. לדאוג לבייביסיטר, להיכנס לרכב, לעמוד בפקקים, לחפש חניה, להגיע לסטודיו וללמוד כמה שעות. כך בכל שבוע. זה דרש המון זמן, שלרוב האנשים אין.

הקורונה לימדה את העולם כמה שיעורים חשובים, אחד המרכזיים שבהם הוא שאפשר ללמוד כמעט כל דבר מהבית. לא מעט עסקים זיהו את המגמה הזו ועברו לדיגיטל. בין אם אלו עסקים שהקימו חנויות דיגיטליות להזמנת המוצרים שלהם, ובין אם אלו מכללות שהפכו את הקורסים הפרונטלים שלהם, לקורסים דיגיטלים מושקעים. מהפכת הדיגיטל שהתחילה הרבה לפני הקורונה, קיבלה דחיפה אינטנסיבית במהלך הקורונה, והביאה למצב בו כל אחד יכול ללמוד בקלות רבה יותר, מהנוחות שלהם בבית. 

אנחנו ב'מתוק מהלב' זיהינו את התופעה והביקוש ללמידה מקוונת מספר שנים לפני הקורונה, ובהתאם לכך יצרנו קורס דיגיטלי, זהה לקורס הפרונטלי. הקורס כולל את כל התכנים שלומדים בקורס הפרונטלי, וכולל גם תמיכה 'חיה' לכל אורך הדרך. התלמידות יכולות לשאול כל דבר, ואנחנו שם כדי לכוון ולהדריך. 

לקורס הדיגיטלי יש גם יתרונות שאין לקורס פרונטלי – את יכולה ללמוד בקצב שלך, התכנים נשארים אצלך לתמיד ומתעדכנים כל הזמן, את נמצאת במטבח שלך ואופה מתי שנוח לך".

ניצה יצחק מתארחת ב"העולם הבוקר"
ניצה יצחק מספרת על התופעה שצוברת תאוצה (קרדיט: ערוץ 13)

מהניסיון שלך, מי שמגיעה ללמוד היום אפייה, עושה את זה אך ורק למטרת מקצוע?

"ממש לא. בערך חצי מהתלמידות מגיעות מתוך מטרה לאפות טוב יותר עבור המשפחה והחברים.
אני אוהבת לחלק את התלמידות ל-4 קבוצות:

  1. המתחילות – בנות שמגיעות ללא שום ידע מקדים, או התנסות משמעותית בתחום – שרוצות לקבל כלים מעשיים.
  2. המתוסכלות – בנות שמרגישות שלא מצליח להן – העוגות שלהן "נופלות", העוגיות לא יוצאות כמו שהן רוצות, הקישים לא טעימים ועוד הרבבה תרחישים ששמעתי.
  3. "חסרות הכישרון" – בכל קורס מתגלה קבוצה גדולה של בנות שמגדירות עצמן "חסרות כישרון". לדבריהן, אין להן את הטאצ' הזה. אני תמיד צוחקת על זה בלב, כי זה מזכיר לי את עצמי בתחילת דרכי. אלו שמצליחות לצאת מהתפיסה הזו, הן אלו שמפתיעות ומגלות יכולות שלא ידעו שטמונות בהן.
  4. המקצועיות – בנות שהמטרה שלהן לשפר ולשדרג את היכולות שלהן כדי להפוך את התחביב לקריירה מקצועית". 

במה שונה קורס דיגיטלי מלצפות בסרטוני אפייה ביוטיוב או בפייסבוק?

"כאן אני צריכה להסביר משהו מאוד חשוב. קורס דיגיטלי הוא לא רק סרטוני וידאו שמראים לך מתכון ושולחים אותך למטבח. קורס אפייה רציני מעניק תמיכה צמודה של מנטוריות אפייה. כל סרטון הדרכה מפורט מא' עד ת', ולגבי כל דבר לא ברור אפשר לפנות למנטורית". 

'מתוק מהלב' – הנוסחה לאפייה מוצלחת

לאחרונה השיקה ניצה יצחק קורס קונדיטוריה דיגיטלי. בקורס חושפת ניצה את כל הסודות השמורים מעולם הקונדיטוריה והאפייה. הקורס מתאים לנשים וגברים – לאופות ביתיות, לאופים מקצועיים, וגם לאלה שעדיין לא אפו אפילו עוגה אחת.

אז אם אתם חולמים לאפות עוגות, עוגיות, לחמים ומאפים טעימים אחרים, אך חוששים להתחיל.
אם אתם גרים בצפון או בדרום, ואולי בחו"ל, ולא יכולים להצטרף לסדנה פרונטלית.
אם חלום האפייה בוער בכם

אתם מוזמנים לשמוע פרטים נוספים, ולהירשם לקורס.

מלאו פרטים, ויועצת אפייה תחזור אליכם בהקדם: